KÖŞE YAZARLARI

Büyükşehir adayları Gebze – Harem hattında soygunu önler mi?
Büyükşehir adayları Gebze –  Harem hattında soygunu önler mi?
Aktan Uslu

Büyükşehir adayları Gebze – Harem hattında soygunu önler mi?

08 Şubat 2019 Cuma

DİSK Tiyatro İşçileri’nin memleketteki iş cinayetlerini sorguladığı, “Ülkenin şantiyesinden hiçbir şeye bakan üç maymun” adlı oyunun yolu hafta içi BMİS Gebze Şubesi’nin ev sahipliğinde Gebze’den de geçti.

İzleme fırsatı bulduğum oyunun bence çok derin mesajlar içeren en can alıcı repliği, “Bir cevabım var. Sorusu olan yok mu?” dedi.

Memleket halleri sadece iş cinayetlerinde değil diğer tüm vakalar içinde de geçerli.

Keşke mesleği zirvedeyken bıraksaydı” diye hayıflandığım, giderek dip yapmaya başlayan değerli meslek büyüğümüz İsmet Çiğit’in CHP İzmit Belediye Başkan adayı Avukat Fatma Kaplan Hürriyet’in basın toplantısında sarf ettiği sözler de bir bütünün, bir gerçeğin parçası olarak orada çıkıyor.

Davasından, duruşundan kibar ifadeyle cayanların, Ahmet Kaya’nın şarkı sözünde yer aldığı gibi bu yolda dönünler olduların dönüşleri, kendilerini bağlar.

Haldızlar’ın sponsorluğu ve iç güveysiliğinde gazetecilik oynamaktansa varsın gazete çıkartmaya bütçemiz yetmesin. İnternetten olmazsa suya yazar, yine gazeteciliğimizi yaparız.

Yine tekrarlarım ki Çiğit o sözleri sarf edeceğine, “kafasına sıksa” idi daha iyiydi!

**

Bu kadar uzun bir girizgahtan sonra yorumun ana konusu itibariyle vaka şudur ki dün Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, İstanbul yollarında soyulan Gebzeliler…

Bkz: https://www.kocaelizirve.com/yazar/aktan-uslu/500tde-yolunuyordum-erdogan-baskan-idi…/118.html

… bugün İbrahim Karaosmanoğlu’nun belediye başkanlığında soyulmaktadır.

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı onaylı tek şehirler arası minibüs hattı Gebze – Harem hattının…

Tuzla ile Harem arasında, İstanbul sınırlarındaki mevkiinde indi bindi ücreti 2 TL’dir.

Aynı minibüs hattının ilimiz sınırlarındaki mevkiinde

Çayırova – Gebze arasındaki mıntıkada ise indi bindi ücreti 2.75 TL’dir.

Gerekçelerini, hikayesini biliyorum: “Onu da sonra anlatırım…”

Bu haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik ve aleni soygunun tek ama tek sorumlusu ve sebebi, İbrahim Karaosmanoğlu’nun ta kendisidir.

Konu defalarca üstelik iktidar yandaşlığı ile bilinen Gebze Gazetesi’nde dahi manşet konusu olarak işlenmiştir.

**

Geçmişte dönemin Milli Görüşçüsü, günümüz AKP’lisi ve AKP Lideri, aynı zamanda Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB başkanlığının bitmesi ve yerini partilisi Kadir Topbaş’ın alması ile birlikte o haksızlık, hukuksuzluk, adalet ve halkın soyulması sona ermişti.

Günümüzde ola ki KBB başkanlığına Cumhur İttifakı’nın adayı AKP’li Tahir Büyükakın ola ki seçilirse sona erer mi?

Büyükakın, “Belediye başkanı seçilirsem Gebze – Harem minibüs hattının Gebze – Çayırova bölümündeki indi bindi ücretinde hak hukuk adalet yerini bulacak” diye bir vaatte bulunabilir ve seçilirse hayata geçirir mi?

Ya da Millet İttifakı’nın İYİ Partili adayı Doktor Serdar Kaman için de aynı soru geçerli.

**

Gebze – Harem hattında vaka budur. Hatırlatmış oldum.

Soru bekleyen bir cevap vardı, naçizane sormuş oldum.

Selam olsun Hürriyet’in basın toplantısında, “Ben baskıdan söz ederken sadece gazeteciler değil, bu şehirde müteahhitler de baskı altında, esnafta baskı altında aslında herkes baskı altında” diyerek, “Acıların müteahhidi Haldızlar’ı” kollayan..

Kendi “pes” etmişliğine kulp ararken, “Bana sadece genel yayın yönetmenlerinin toplantıya geleceği söylendi,  bu kadar geniş olacağını bilseydim zamanımı ziyan etmezdim. Bir dahaki toplantıları gazeteci ve internet medyası diye ayrı yapın” diyerek sermaye sözcülüğüyle birlikte CHP’ye akıl hocalığı yapan ama CHP seçmeni değerli meslek büyüğümüz İsmet Çiğit abimizi de…

Soru bekleyen bir cevap vardı, naçizane sormuş oldum….

 

 

 

 

 

 

Bu makale toplam 1811 defa okundu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR