Kocaeli Zirve
Ünlü’ye sert sözler: Lağım akıtan il başkanı, edepli ol!
20 Temmuz 2019 Cumartesi 16:16 Siyaset

Ünlü’ye sert sözler: Lağım akıtan il başkanı, edepli ol!

Ünlü’ye sert sözler: Lağım akıtan il başkanı, edepli ol!
Siyaset
İyi Parti Kocaeli İl başkanı Şanbaz Yıldız MHP il başkanı Aydın Ünlü’ye sert konuştu. Yıldız açıklamasında “ MHP’nin kurumsal kimliğine olan saygımızdan lağım akıtan il başkanına cevap vermedik” dedi.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde eski MHP’lilerle yemekte buluşmuştu. Bu yemek sonrası MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, hem Hürriyet’i hem de yemeğe katılan isimleri hedef almıştı. Aydın Ünlü’nün bu çıkışı sonrası bir açıklama da İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız’dan geldi. Aydın Ünlü’yü sert sözlerle eleştiren Yıldız Şunları söyledi: ‘’Değerli basın mensupları, her ne kadar sizleri ve değerli kamuoyunu gereksiz yere meşgul etmekten imtina etsek de.İlimizde siyaset ve milletin menfaatleri dışında her türlü işle iştigal eden hadsiz kişilere hadlerini bildirmekten de geri durmayacağız.

Sn. Fatma Kaplan Hürriyet tarafından verilen teşekkür yemeğine bile dil uzatmaya cüret eden bir sıfatla anlandırmaya dahi zorlandığımız kişiye…

O yemeğe gelenlere iyi baksın, görünce elini öptüğü büyüğümüz Bünyamin Akman’dan, son 20 yılda iki büyükşehir adayı, yıllardır davanın hep çilesini çekmiş ülkücü topluluğu, kendisinin o koltukta oturmasının en önemli kişileri o yemekte idi. Azıcık edep terbiye olsa oradaki şahsiyetleri böylesine asılsız yermez yüceltirdi!

Teşkilatlarımda geçmişte mahalle temsilciliğini dahi layık görmediğim ancak şu an ülkücü camiadan hem fikir, hem de söylem olarak fersah fersah uzakta olan bir İl Başkanına önce o yemekte olan kişilere bakmasını, yemeğin amacını iyi idrak edebilmesini tavsiye ediyoruz. Biliyoruz ki kendisi yine idrakten uzak tavrını devam ettirecek.

Bizim kaileye almadığımız, kendini siyasetçi sanan bu güruhun hadsizliği artık boyunu aşmıştır. Zamanında yanımızda yer vermediğimiz, vermediğim! o yemektekileri görünce saygısından ceketinin önünü ilikleyen bu şahsın bugünkü tavrı beni şaşırtıyor, aslında şaşırtmamalı idi. Biz vatanın bütünlüğünü, insanların eşit şartlarda kardeşçe yaşaması için geceli gündüzlü var güçleriyle çalışan İYİ’ler topluluğuna İP diye nitelendirmesi, siyasi kirliliğin, siyaseti sadece rant ve cebini doldurmak olarak gören bu şahsın şuursuzluğuna veriyoruz.

MHP’li kardeşlerimi tenzih ederek bu yazıyı kaleme alıyorum. MHP’de siyaset yapan her ülkücüye dün ne ise bugün de saygımız sevgimiz muhabbetimiz aynıdır, öylede kalacaktır. Siyaseti lağım ağzı ile yapanlara da tepkisiz kalmayız. Siyaset nezaket ister siyaset uzlaşı ister siyaset insana ulaşma hizmet yarışı olmalıdır MHP’li olmak ayrı şey! Aydın ünlü olmak ap ayrı şey?

Çalışan ol, işveren ol, işçi ol, gazeteci ol, siyasetçi ol, başkan ol, yönetici ol, sendikacı ol, simitçi ol, gazozcu ol, ama önce insan ol ”adam ol” edepli ol. Siyaseti germe. Efendiliğimizden, siyasi uslubu bildiğimizden sesimizi çıkarmadık diye yumuşak başlı koyunda değiliz.. Herkes haddini bilsin..

İyiler haraketi cesur yürekli Atatürk ve vatan aşıklarından oluşan ülkemin bütün Atatürk ve vatan sevdalılarını kucaklamak için yola çıkmış ve emin adımlarla da hedefe gitmektedir. Dün beraber siyaset yaptığımız arkadaşlarımıza saygımızdan. MHP kurumsal kimliğine olan saygımızdan lağım akıtan il başkanına cevap vermedik. Vermedik ama oda bir yere kadar. Takdiri kamuoyuna bırakıyorum. İyi ve cesurlar hareketi vatan sevdalısı, Atatürkçü insan olan her insana, her kesime kapıları sonuna kadar açıktır. Dar çerçevede siyaset değil Aziz Türk milletinin her ferdini bu iyi insanların cesurlar hareketine davet ediyorum..

Ben Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, cennet mekan Başbuğumuz Alpaslan Türkeş beyin Türkiye deki en genç MKK üyesi, Trabzon parti müfettişliğini büyük bir şerefle yapmış olmanın onurunu taşıyorum ve de taşıyacağım. Senin siyaset üslubundan uzak bu söylemlerin olduğu sürece küçük olsun benim olsun mantığın devam ettikçe! İYİ ler hareketi bu Aziz Türk milletinin umudu olmaya devam edecektir.”

Bu haber toplam 2632 defa okundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER