Kocaeli Zirve
İzmit Belediyesi ÜNİCEF ile ortak çalışacak
17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:08 Siyaset

İzmit Belediyesi ÜNİCEF ile ortak çalışacak

İzmit Belediyesi ÜNİCEF ile ortak çalışacak
Siyaset
Çocuk dostu kent İzmit hedefiyle yola çıkan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet,   UNİCEF ile ortak çalışmalar imza atmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde UNİCEF yetkilileri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyaret ederek ortak proje konusunda bir görüşme yapmıştı.  Yapılan bu görüşmede Başkan Hürriyet, UNİCEF ile ortak adımlar atılacağını ifade etmişti. Bu ziyaretin ardından Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Alp, Kültür ve Basın Yayın Koordinatörü Sercan Al, UNİCEF Çocuk Dostu Şehirler ekibinden Zafer Kapusuz ve SevdanurGökrenkproje için bir araya geldiler.

Toplantıda stratejik plan ve çocuk dostu bütçe oluşturmak için görüşmeler yapıldı.Ayrıca, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in büyük önem verdiği Çocuk Dostu İzmitiçin çalışmaların devam edeceği mesajı da verildi.  Ayrıcabütün müdürlüklerin çocuklar için yapacağı yatırım ve projeler gözden geçirildi.Türkiye’ye örnek olacak bir proje üzerinde çalışmalar ve fikir alışverişinde bulunan UNİCEF ve İzmit Belediyesi yetkilileri önümüzdeki günlerde ortak çalışmaları birlikte değerlendirecekler. Ayrıca 2019-2023 dönemi için bu konuda bütçe oluşturulacak.

 

Bu haber toplam 3414 defa okundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER