Kocaeli Zirve
Hürriyet, Doğan’dan görevi devraldı
15 Nisan 2019 Pazartesi 15:57 Siyaset

Hürriyet, Doğan’dan görevi devraldı

Hürriyet, Doğan’dan görevi devraldı
Siyaset
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet mazbatasını almasının ardından resmi başkan olarak görevi Nevzat Doğan’dan devraldı.

Kalabalığın içinden geçerek İzmit Belediyesi'ne gelen Fatma Kaplan Hürriyet, kapıda Nevzat Doğan karşıladı. Doğan'ın Hürriyet'e ne içersiniz sorusuna, Hürriyet, "Zor yoldan geldik. Bir sade kahvenizi içeriz" dedi. Nevzat Doğan ise "Hak ettiniz" ifadelerini kullandı. Gülümseyen diyalogun ardından Hürriyet, başkanlık makam odasına geçerek belediyeyi Doğan'dan resmen devralmış oldu.

Doğan yaptığı konuşmada, "İzmit tarihi bir gün yaşıyor. Demokrasinin erdemini görüyoruz. Bize yakışır bir şekilde gereğini yapmak gerekir. 10 yıl önce böyle bir heyecanı ben de yaşadım. O zaman İzmit kağıt üzerinde kuruluydu. 10 yıl içerisinde belediyenin bütçe ve diğer sistemlerinin kurulması için çalışmalarımız oldu. Çok zor bir iş. İzmitimize elimizden geldiğince hizmet ettik. Daha iyi bir noktaya getirdik. Ama yapacak çok iş var. El elden üstündür. İnşallah çıta daha yukarı çıkar. Ben şehrin menfaatlerini korumaya çalıştım. Bazen siyasi risk aldım. Bazen rantçılarla, her dönemin adamları, medya ve sözde gazetecilerle mücadele ettik. Bu şeyler sizi de bekliyor. Ama halka yaslanan insanlar bunu aşabiliyor. Size başarılar diliyorum. İyi çalıştınız." dedi.

Bu haber toplam 5715 defa okundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER