Kocaeli Zirve
SAĞANAK YAĞIŞ KENTİ BU HAFTA DA TERKETMİYOR
19 Ağustos 2019 Pazartesi 14:49 Sektör

SAĞANAK YAĞIŞ KENTİ BU HAFTA DA TERKETMİYOR

SAĞANAK YAĞIŞ KENTİ  BU HAFTA DA TERKETMİYOR
Sektör
Kocaeli ve ilçeleri geçtiğimiz hafta sonu etkili olan sağanak yağıştan büyük ölçüde olumsuz etkilenmişti. Kentin birçok noktasında yağış nedeniyle aksaklıklar yaşanmıştı. Yeni haftanın ilk gününde güneş yüzünü gösterse de hem akşam saatlerinde hem de bu hafta ortasında sağanak yağış etkisini sürdürücek.

Meteoroloji’nin verileri dahilinde akşam saatlerinden itibaren yağmur yağışı geri dönecek. Haftabaşı itibariyle parçalı bulutlu havanın hakim olduğu Kocaeli’de sıcaklık değerleri 18 ila 25 derece arasında hissediliyor. Haftanın diğer günlerinde etkili olacak hava olayları ve sıcaklık değerleri ise şu şekilde ;

 

Salı günü Gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği ilimizde en düşük sıcaklık değerleri 18 ila 25 derece olarak tahmin ediliyor.  

 

Hafta ortasında  Çarşamba günü yağmur yağışı etkisini arttıracak, kuvvetli gökgürültülü sağanak yağış beklenirken, sıcaklık değerleri ise 19 ila 26 derece olarak tahmin ediliyor.

Perşembe günü gök gürültülü sağanak yağış kenti terketmezken sıcaklık 21 ila 28 derece olarak tahmin ediliyor.

 

Yağış kenti Cuma günü itibariyle terk edecek ve sıcaklık haftasonuna doğru artış gösterecek. Cuma günü için  sıcaklık değerleri ise 21 ila 28 derece olarak tahmin ediliyor.

Bir hafta boyunca etkili sağanak yağmur yağışının olacağı kentimizde başta yetkililer olmak üzere vatandaşların önlem alması gerekiyor.

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER