Kocaeli Zirve
Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı
15 Nisan 2019 Pazartesi 23:15 Güncel

Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı

Yücel’e vefa olimpiyatında 200’ü aşkın öğrenci yarıştı
Güncel
Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa Matematik Olimpiyatı’nda 70 okuldan 200’ü aşkın öğrenci yarıştı. Final 02 Mayıs’ta
Aktan Uslu
Aktan Uslu

Darıca Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi, sanayici ve iş adamı merhum Gökşen Mustafa Yücel anısına matematik olimpiyatı düzenledi.  Olimpiyatın ilk bölümünde Kocaeli’deki 70 okuldan 200’ü aşkın öğrenci yarıştı. Yarışmaya katılan öğrenciler kadar danışman öğretmenler ve velileri de büyük bir heyecan yaşadı.

FİNAL 02 MAYIS’TA

Yarışma sonunda okullara katılım sertifikası, öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Ardından danışman öğretmen, öğrenci ve veliler proje ortağı Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi’ni gezdiler. Olimpiyatın ilk ayağında ilk 9’a giren okullar 02 Mayıs 2019’da Bağlarbaşı Ortaookulu Spor Salonu’ndaki final yarışmasına katılacak.

Gökşen Mustafa Yücel Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Gökşen Mustafa Yücel’e Vefa Matematik Olimpiyatı’na Darıca Kaymakamlığı, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gebze Teknik Üniversitesi ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi de katkı sunuyor.

 

 

Bu haber toplam 1354 defa okundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER