Kocaeli Zirve
AFAD ekibi enkaz altındaki kişi ile böyle konuştu!
25 Ocak 2020 Cumartesi 15:22 Güncel

AFAD ekibi enkaz altındaki kişi ile böyle konuştu!

AFAD ekibi enkaz altındaki kişi ile böyle konuştu!
Güncel
Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremde enkaz çalışmaları devam ediyor. Çalışmalarda bir AFAD görevlisinin enkaz altındaki isminin Azize olduğu öğrenilen bir kadın ile yaptığı görüşme tüyler ürpertti.

Enkaz altındaki kişilere ulaşmaya çalışan AFAD ekipleri, göçük altından duyabilecekleri sesleri aramaya devam ediyor. Aramalarda kaydedilen görüntüler tüyler ürpertti. 

Bir AFAD görevlisi enkaz altındaki bir kazazede ile görüştü ve şunları söyledi: “Sakin ol Azize, biz yukarıdayız, sen sürekli konuşmaya devam et. Azize, abin de yanımızda yukarıdayız. Telefonunu uzak tutma, teyzeye seslen onu konuşturmaya çalış.Fatma'nın annesini çıkardık. Fatma'yı da çıkardık. Konuşabilen herkese seslen, adını söyle ve çocuklarına seslen. Hepsini konuştur, hiçbiri uyumasın, hepsine tek tek seslen. Sesi kesilen olursa bizi ara, telefonunun şarjını bitirmiyorum. Çocuklarına burnunuzdan nefes alın, ağzınızdan nefes verin de.”

Öte yandan Elazığ'daki depremde sağlık personelinin telefonla görüştüğü "Azize" isimli kadın, enkaz altından 17 saat sonra kurtarıldı. 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER